Ana Sayfa İmplant İmplant Diş Fiyatları 2020 Güncel Fiyat Listesi

İmplant Diş Fiyatları 2020 Güncel Fiyat Listesi

İmplant Diş Fiyatları 2020 Güncel Fiyat Listesi özel, devlet hastanesi ve diş polikliniklerinde fiyat farklılıkları göstermektedir. Türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenen implant diş fiyatlarını derledik. İmplant fiyatları 2020 yazımızın davamındadır.

İmplant Nedir? İmplant Diş Fiyatları 2020 Ne Kadar?

İmplant diş fiyatları 2020 Nekadar

İmplant eksik olan dişlerin yerine vidalama tekniği ile titanyum diş köklerinin yerleştirilmesi işlemidir. Çene kemiğine yapılan diş kökünün üzerine porselen dişler ilave edilir. Uygulanan bu tedavi ise ana dişlere en yakın sonucu verir.

Özellikle uzun ömürlü olması sebebi ile doktorlar tarafından en çok tercih edilen diş tedavisi yöntemlerindendir. İmplant diş tedavisi çene kemik yapısı uygun olan kişilere yapılır. Ağır kronik rahatsızlığı olan kişilere uygulanması tavsiye edilmez. Ayrıca implant fiyatları kullanılan implanta göre fiyat farklılıkları gösterir.

İmplant Diş Fiyatları 2020 Güncel Fiyatları

İmplant diş fiyatları en çok merak edilen konuların başında gelir. İmplant diş fiyatları özel hastane ve diş polikliniklerde fiyat farklılıkları elbette gösterecektir. İmplant tedavisinde fiyat belirleme daha çok malzemeye göre ayarlanır. İmplant tedaviniz ve implant diş fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için doktor kontrolü gerekmektedir. Özel hastane, devlet hastanesi ve diş polikliniklerinin fiyatlarına Türk Diş Hekimleri Birliği karar verir. Türk Diş Hekimleri Birliği implant diş fiyatları 2020 güncel fiyat listesi.

Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)3.035 TL
Kemik İçi İmplant Fiyatı2.070 TL
Tam Seramik Kron (Tam Zirkonyum)1.660 TL
İmplant Üstü Kaplama Kron (Zirkonyum)865 TL
Sert doku greftleme855 TL
Kaplama Kronu (Zirkonyum)715 TL
Gömülü Diş Çekimi570 TL
İmplant Çıkartılması540 TL
Diş Çekimi175 TL

İmplant diş Fiyatları 2020 Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmiştir.

İmplant Markaları

İmplant tedavisinde kullanılan malzemeler aynı olsa da kullanılan markalarda aynı şey söz konusudur. İmplant markaları ise:

  • Straumann İmplant: Uzun ömürlü ve dayanıklı bir markadır. Straumann dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen bir üründür.
  • Medentika implant: Bir Alman markasıdır. Ürün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, oldukça uzun ömürlü ve dayanıklıdır.
  • Osstem implant: Diş kliniklerinde ve hastanelerde en çok tercih edilen bir markadır. Ürün Güney Kore’de üretilmektedir.

İmplant Diş Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

İmplant fiyatları için pek çok farklı faktör etkili olur. Fiyat bilgisi için mutlaka diş tedavisi yaptırmak için doktora veya kliniğe başvurmanız gerekir. Burada gerekli tedaviler ile implant diş fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. İmplant Fiyatlarında seçtiğiniz sebeplerden biri ise kullanılan malzemelerdir. Metal veya zirkonyum gibi malzemelere ve doktorun tecrübesine göre fiyat değişmektedir.

Tek Diş İmplant Fiyatları

Tek Diş İmplant Fiyatları

İmplant diş tedavisi için çoklu veya tek diş tercih edilebilir. Burada tek diş fiyatı çoklu dişlere göre daha uygundur. Yine kullanılan malzemeye ve doktora göre tek diş implat fiyatları değişir. En doğru fiyat bilgisini tedaviyi yaptıracağınız hastane ve hekiminizden alabilirsiniz.

Eğer implant diş yaptırmak gerekiyor ise, fiyatından önce diş hekiminin tecrübesi ve uzmanlığına bakmanız gerekir. İmplant dişler diğer tedavi yöntemlerine göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Yine kullanılan malzemeler sebebi ile diğer diş tedavilerine göre daha yüksek fiyatlarda yapılmaktadır. Fakat fiyat değişikliği dışında tek sebep bunlar değildir. İmplant ile ithal implantlarda kullanılan farklı implantlarda fiyat farklılığı söz konusudur. Tedaviye başlamadan önce hekiminizden gerekli bütün bilgileri almalısınız. 

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İmplant yaptırmak isteyen insanlar fiyattan endişeleniyor. Bunu için implant diş fiyatları neye göre seçmeliyiz? gibi sorular sorarak cevaplayabiliriz. İmplant tedavisinde ilk olarak kullanılan malzemenin dayanıklılığı ve marka doğru seçilmelidir. Tedavi olunacak klinik ve doktor da fiyatları belirleyen sebepler arasında yer alır. Tüm bunlara ek olarak tedavi için kaç diş yapılacağı da fiyatları etkilemektedir.

Elbette tek veya iki diş daha uygun fiyatlara yapılırken, çoklu dişlerde fiyatlar daha da yükselebilir. Eksik olan çene kemiği için implant malzemelerinde çene kemiği tamamlama işlemi yapılır. Daha sonra diş tedavisine geçilir. Dolayısı ile implant fiyatı herkes için aynı değildir.

SGK İmplant Diş Fiyatları 2020

Özel hastane ya da polikliniklerde implant tedavisi farklı fiyatlandırmalara tabi tutulmaktadırlar. SGK implant tedavisi ücretlerini karşılıyor mu? sorusu çok fazla merak ediliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından muayene ücretlerinin karşılanması için gerekli özel şartlar bulunmaktadır. Kemik içi implant yatakları devlet tarafından karşılanacaktır. SGK tarafından tedavi edilmesine karşılanması için sağlık kurulundan tedavinin estetik amaçlı yapılmadığı raporlanmıştır. Raporda maloklüzyon olarak belirtilmeli ve raporun geçerli olması için rapor tarihinin son 6 aya ait olması gerekir.

İmplant Diş Fiyatları Kadar İmplant Diş Markalarıda Önemlidir!

İmplant tedavilerininde başarılı sonuçlar ve artan talepler arasından mutlaka firmalar implant üretmeye başladı. İyi olan firmalar 40 yıla yakın bir süredir piyasada kalmaya devam ediyor. Tabi ki implant fiyatları markaya göre değişmektedir. Ancak genel implant tedavisi altında ucuz olarak yapılan uygulamalara da çok itibar etmemek gerekir. Değerlendirme yaparken merak ettiklerin başında uygulanacak implantta marka önemi var mıdır?

Değişen implant diş fiyatları için bilinmeyen markalara yönlendirmek başarısız bir tedavi yöntemlerinin oluşmasını sağlar. Ucuz ve kalitesiz markalar ağız ve diş sağlığına da zararlıdır. Fiyattan ziyade markanın güvenilirliğide önemlidir. Piyasada güvenilir ve kanıtlamış markalar bulunmaktadır. İmplant uzun ömürlü ve sağlıklı bir uygulamadır. Bunların dışında implant yaptırımı mümkün olmayan gruplar yer alıyor. Şeker hastaları, kronik rahatsızlığı olanlar, hamileler, çocuklar, kemik yapısı bozuk olanlar ve benzerleri gibi.

Hamileler İmplant Diş Tedavisi Yaptırabilir Mi?

  • Diş içi kemik gelişimi oturmamış çocuklar dışında yaş sınırlaması yoktur.
  • Hamilelerde implant tedavisi risklidir. 
  • Yaş sınırlaması için bazı sınırlamalar, implant uygulamasını engeller niteliktedir. Bunların başında hamilelik gelir.
  • İmplant tedavisinin hamilelerde riskli olmasının sebebi, cerrahi işlem ve ilaç kullanımıdır.
  • Bilindiği üzere hamilelerin antibiyotik ilaç kullanılması bebek sağlığı ve anne sağlığı için risk taşır.
  • İmplant tedavisi aşamalarında, ağız içinde enfeksiyon oluşmasına karşı antibiyotik kullanımı gerektirir.
  • Anne ve bebeği riske etmeyi hiç bir hekim kabul etmez.Bu sebebler doğrultusunda hamilelerin implant tedavisi yapılmaması en doğru karardır.

Yerli İmplant Diş Fiyatları 2020

Gelişen teknoloji ve yenilikler sayesinde Türkiye, yerli implant üretimi yapmaktadır. İmplant markaları, sürekli artış göstererek dünya markaları ile paralel artmaktadır. Yerli implant Karadeniz ve Güneydoğu bölgelerinde üretime adım atarak adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yerli implant diş fiyatları, ithal implant fiyatlarına nazaran çok daha uygundur. Bunun sebebi ise ithal markalar implant satışını euro ile yapmasıdır.

İthal markalardan alınan ürünler yıllarca piyasada adından söz ettirmiş markalardır. Firmaların uluslararası satışı döviz üzerinden olduğu için pahalıdır. Pahalı markalar mevcuttur, yıllarca kullanılan güvenli ürünler olduğu için tercih edilir. Yerli üretim ürünleri tabi ki daha uygun ve makul fiyatlardadır. Bütçeye dayanan şartlar ona göre üretim ve tüketim şart.

Nükleozlar, Implance, Mode ve diş implant markaları Türk markalarıdır. Her türlü markanın, kalitesi bunlara bağlı fiyatlandırması farklıdır. Ucuz fiyatlandırmaya tabi tutulan ürünler için oldukça çok fark bulunmaktadır. Uzun yıllar temiz ve sağlıklı diş implantı için kaliteli ve doğru ürün kullanımı içindir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Kemik Tozu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kemik tozu tedavisi ameliyatı, implant cerrahisinde sıkça kullanılır. Peki, kemik tozu nedir? Nasıl yapılır? Ve hangi durumlarda yapılması uygundur? Sorularının cevabı aşağıda yer almaktadır. Kemik...